Поиск авто: расширенный поиск

UAH
USD
EUR
 • Як працює додаткова автоцивілка і кому варто придбати

  2020-02-26 20:08:15 - пишет liolia: 330

  За даними МТСБУ, у ліміт по автоцивілці «вкладається» 98% аварій з майновим збитком. Але останні 2 відсотки — це не так вже й мало. Щорічно в Україні трапляється понад 130 тисяч ДТП, а це значить, що майже 2600 страхових випадків компенсуються по ОСЦПВ тільки частково. Страховики виплачують постраждалим не більше 130 тисяч грн за пошкоджене майно і до 260 тисяч грн за шкоду життю та здоров'ю. Якщо у винуватця немає «подушки безпеки» у вигляді поліса ДЦВ, решту суми доведеться віддавати зі своєї кишені.
  Що таке ДЦВ

  Поліс ДЦВ — це фінансова «надбудова» до лімітів ОСЦПВ. Розшифровується як добровільна цивільна відповідальність (добровільне страхування автоцивільної відповідальності). Укласти договір ОСЦПВ без ДЦВ можна, а навпаки — не можна. Додатковий поліс «працює» тільки у зв'язці з обов'язковим і тільки в тих ситуаціях, коли ліміт за основною автоцивілкою закінчується.

  Приклад: Андрій розширив стандартний ліміт відповідальності за майнові збитки на 500 тисяч грн, а через 3 місяці збив мотоцикліста на дорогому Harley Davidson. Мотоцикліст при падінні отримав лише кілька ударів, а Харлей потрапив під колеса вантажівки на зустрічній і перетворився на металобрухт. Збиток склав 565 тисяч грн: 130 тисяч покрив ОСЦПВ Андрія, а 435 тисяч — поліс ДЦВ.

  Важливі моменти

  Автовласник може розширити ліміт за ОСЦПВ на 50–500 тисяч грн. Вартість добровільної страховки становить в середньому 0,2–0,4% від розміру «надбавки» і залежить від типу транспортного засобу та регіону прописки страхувальника. Поліс ДЦВ зручніше і вигідніше оформляти одночасно з автоцивілкою в одного страховика, оскільки багато компаній пропонують знижки за комплексне страхування. Якщо ОСЦПВ вже є, можна укласти додатковий договір окремо зі своєю або іншою СК.

  Деякі поліси ДЦВ дають власникам додаткові переваги. Наприклад, клієнти СК VUSO можуть скористатися картою технічної допомоги в дорозі «VUSO Assistance Plus», яка входить в пакет «КАСКО+». Опція стає у пригоді та допомагає економити в стресових ситуаціях, забезпечуючи безкоштовну заміну пробитих коліс, підзарядку акумуляторів, евакуацію і надання підмінного авто на час ремонту.

  Кому потрібен поліс ДЦВ

  Перш ніж приймати рішення, ознайомтеся зі статистикою ДТП у вашому регіоні та «середнім чеком» за ремонт на СТО. Зверніть увагу, які машини частіше зустрічаються на дорогах і поцікавтеся, скільки вони коштують. Додатковий захист може не знадобитися, якщо ви живете в маленькому провінційному місті, в якому відбувається не більше 30–50 ДТП на рік.

  Про розширення ліміту на 300–500 тисяч грн варто задуматися жителям «аварійних» мегаполісів — таких, як Київ, Харків, Львів, Дніпро й Одеса. «Збільшення» 100–300 тисяч грн буде не зайвим для водіїв з обласних центрів, а також для всіх новачків зі стажем менш як 3 роки.

  Добавить в избранное